DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Německý jazyk - 7.A

Vítejte na stránce vyukaskolablatnice.websnadno.cz v sekci Německý jazyk - 7.A

V úterý 14. 6. 2016 napíšeme závěrečný test ze základních znalostí němčiny za první rok. Zopakujte si prosím důkladně všechna slovíčka.

Začínáme se učit německy různá zvířata, popisovat je pomocí barev a přídavných jmen v přísudku.

Uzavřeli jsme lekci 1 a 2 - je však neustále třeba opakovat slovíčka, aby se zautomatizovaly. Procvičujeme stále koncovky časování sloves.

Navíc jsme se naučili počítat do 100. Nejdůležitější je správně se naučit psát a vyslovovat čísla do dvanácti a pak už jen pochopit princip skládání a některé výjimky s vynecháním některých koncovek. Čísla budeme stále procvičovat.

 

V úterý 3. 11. 2015 zakončíme 1.lekci shrnutím všech slovíček, malým testíkem a shrnutím úkolů v pracovním sešitě.

TEST ZE SLOVÍČEK - 1. LEKCE - PÁTEK 2. 10. 2015

Probíráme 1. lekci, posloucháme rozhovory a učíme se psát německy první věty, je důležité nosit do každé vyučovací hodiny školní sešit, pracovní sešit a učebnici. Učíme se slovíčka celé první lekce a časujeme slovesa v čísle jednotném. Počítáme do dvanácti. Psanou podobu slůvek si procvičujte do sešitu na slovíčka.

Chválím všechny za aktivní práci a věřím, že se aktivita neztratí s přibývajícím množstvím slůvek :) Děkuji :)

V prvním školním týdnu jsme se naučili píseň - Guten Tag, wie gehtś? Danke. Prima. Gut. Tschüs. Auf Wiedersehen. - Seznámili jsme se tak s pozdravy, psaním a výslovností některých německých dvojhlásek.

Umíme se představit - Wie heisst du? Ich heisse ... (nové písmeno je escet, které můžeme přepisovat v textu dvěma ss)

Opravdu velmi důležité, nejdůležitější je: od prvních hodin cizího jazyka opakovat probíraná slůvka a věty, a to i v hodině, to znamená celou hodinu udržet maximální pozornost! Vyplatí se to - nemusíte se učit doma, jen opakovat :) Slovní zásobu budeme probírat a procvičovat postupně a pohodovým způsobem :))

V úterý 8. září 2015 začnete poznávat nový cizí jazyk. Věřím, že si najdete nějaké pozitivum a výuka vás bude bavit :) už jenom proto, když vyjedete za hranice do sousedního Rakouska a přečtete si nápisy :).

Přineste si prosím malý linkovaný sešit A544 nebo A564 2x